Warto zobaczyć

Rezerwat „Buki Mierzei Wiślanej”

Stare drzewa zachowały się do dziś w niewielu miejscach, jak na przykład w okolicach Przebrna – m. in. w rezerwacie przyrody „Buki Mierzei Wiślanej”.

Latarnia morska w Krynicy

Latarnia morska w Krynicy to kolejna, często odwiedzana atrakcja turystyczna Krynicy Morskiej. Obecną latarnię w Krynicy pobudowano w 1951 roku z betonowych bloków – poprzednia została zburzona podczas wojny.

Muzeum Zalewu Wiślanego

Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich – to jeden z oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Muzeum na swoich wystawach prezentuje historię szkutnictwa i rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym.

Góra pirata

Góra Pirata to przepiękne miejsce położone w połowie drogi między Krynica Morską, a Piaskami.

Krynickie molo

W samym centrum miejscowości od strony Zalewu Wiślanego znajduje się Krynickie Molo. Skąd wypływają statki pasażerskie do Fromborka, Elbląga oraz na rejsy wyciekczkowe po Zalewie Wiślanym.

Ścieżki rowerowe

Krynica Morska jest rajem dla rowerzystów! Można już oficjalnie użytkować trasę rowerową na dwóch odcinkach: Przebrno – Krynica Morska i Krynica Morska – Piaski.

Wydma Wielbłądzi Garb

Wielbłądzi Garb – najwyższa wydma na Mierzei Wiślanej – kolejna przyrodnicza atrakcja. Wielbłądzi Garb (nazywany czasem Wielbłądzi Grzbiet) wznosi się na prawie 50 metrów i jest położona około 2 km od centrum Krynicy Morskiej.

Miejski plac zabaw dla dzieci wraz z boiskami do tenisa

Powierzchnia obiektu to 22 tysiące metrów kwadratowych, jest to największy obiekt tego typu na Mierzei Wiślanej. Czeka tu na małych i dużych sporo atrakcji:
Siłownia Plenerowa, Siatkówka, Kort Tenisowy, Koszykówka, Plac Zabaw.

Minigolf (jest to atrakcja sąsiadująca z Hotelem)

Zapraszamy do Krynicy Morskiej na mini golfa. Minigolf to wspaniała gra towarzyska i sport dostępny praktycznie dla każdego, niezależnie od wieku czy predyspozycji fizycznych. Wystarczy trochę przestrzennej wyobraźni, żeby wśród rozmaitych przeszkód znaleźć optymalną drogę piłeczki do dołka.

Żuławska Kolej Dojazdowa

Żuławska Kolej Dojazdowa jest inicjatywą Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych (PTMKŻ). Towarzystwo, wespół ze starostwem powiatowym w Nowym Dworze oraz gminami Sztutowo i Stegna, podjęli starania wznowienia kolejki wąskotorowej na Żuławach Wiślanych.

Mini ZOO w Jantarze

Kangury, zebra, wielbłąd jednogarbny, kozy kameruńskie, syryjskie i miniaturki, lamy, guanako, alpaki, osły domowe, daniele oraz pawie, w tym wyjątkowe pawie białe, emu, nandu i egzotyczne gatunki kur, to tylko część mieszkających tu zwierząt i ptaków.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

Od 5 lutego 2021 roku Muzeum Stutthof w Sztutowie zostaje otwarte dla zwiedzających w godzinach od 8 do 15:00. Ostatnie wejście do muzeum jest możliwe o godzinie 14:30. Kino muzealne pozostaje nieczynne.