Okolica

MIERZEJA WIŚLANA

Mierzeja Wiślana jest bardzo popularnym miejscem wypoczynku turystów z całego kraju. Urlopowicze wybierają ten region ze względu na ładne plaże słynące z dużych ilości bursztynu, stąd też mierzeja nazywana jest również Bursztynowym Wybrzeżem.
Mierzeja Wiślana rozpoczyna się w okolicach Gdańska i oddziela wody Zatoki Gdańskiej od Zalewu Wiślanego. Najpopularniejszymi miejscowościami na mierzei są Krynica Morska i Stegna, tłumnie odwiedzane przez turystów. Dużo mniej znanymi i co za tym idzie, spokojniejszymi letniskami jest Sztutowo, Piaski czy Jantar, gdzie co roku odbywają się Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.Mierzeja Wiślana oferuje rozmaite formy wypoczynku. Piaszczyste plaże, piękne tereny stwarzają doskonałe warunki do uprawiania różnych sportów jak piesze wędrówki, wycieczki rowerowe czy sporty wodne. W tym miejscu także miłośnicy historii znajdą coś dla siebie.

KRYNICA MORSKA

Krynica Morska to jedno z najmniejszych miast w Polsce i jednocześnie najbardziej znane letnisko na Mierzei Wiślanej. Turyści cenią to miejsce przede wszystkim miejsce za piękne i uniwersalne plaże – znajdują się tu strzeżone kąpieliska, dzikie i odludne tereny po plażę naturystów koło Piasków. Ponadto Krynica Morska i okolice są najbardziej nasłonecznionymi miejscami w Polce. Dodatkowym atutem jest port rybacki, jachtowy i pasażerski znajdujący się od strony Zalewu Wiślanego. Z portu można się wybrać na wycieczkę statkiem do Fromborka i Elbląga. Warto też wspomnieć o latarni morskiej, która jest udostępniana do zwiedzania od maja do września. Krynica Morska to także doskonałe miejsce dla ludzi ceniących aktywny wypoczynek. Rowerzyści mogą skorzystać z 15-kilometrowej ścieżki rowerowej biegnącej aż do granicy państwa. Fani sportów wodnych mogą spróbować swoich sił w windsurfingu pod okiem instruktorów ze Szkoły Windsurfingu. Innymi atrakcjami są: pole do mini golfa, park linowy, korty tenisowe, a dla spacerowiczów – najwyższa na Mierzei Wiślanejwydma „Wielbłądzi Garb”, znajdująca się 2 km od centrum Krynicy Morskiej.

LOKALIZACJA

Hotel położony jest w Krynicy Morskiej, nad samym Zalewem Wiślanym, zaraz przy zjeździe z głównej drogi. Lokalizacja ta pozwala na szybki i łatwy dojazd – dlaprzykładu trasę z Warszawy czy Łodzi można pokonać już w nieco ponad 4 godziny. Dodatkowo lokalizacja stanowi bardzo dobrą bazę wypadową do pobliskich miejscowości – Stegna, Jantar, Sztutowo. W otoczeniu hotelu znajduje się port rybacki oraz przystań jachtowa z mariną.